POLITIKTERKINI!! Senarai calon GPS bagi PRN Sarawak ke-12

TERKINI!! Senarai calon GPS bagi PRN Sarawak ke-12

KUCHING – Berikut ialah senarai calon Gabungan Parti Sarawak (GPS) bagi Pilihan Raya Negeri (PRN) Sarawak ke-12 seperti yang diumumkan hari ini:

1. Opar – Billy Sujang (SUPP)

2. Tasik Biru – Datuk Henry Harry Jinep (PDP)

3. Tanjung Datu – Azizul Annuar Adenan (PBB)

4. Pantai Damai – Datuk Dr. Abdul Rahman Junaidi (PBB)

5. Demak Laut – Hazland Abang Hipni (PBB)

6. Tupong – Fazzrudin Abdul Rahman (PBB)

7. Samariang – Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (PBB)

8. Satok – Datuk Ibrahim Baki (PBB)

9. Padungan – Datuk Wee Hong Seng (SUPP)

10.Pending – Milton Foo Tiang Wee (SUPP)

11. Batu Lintang – Sih Hua Tong (SUPP)

12. Kota Sentosa – Yap Yau Sin (SUPP)

13. Batu Kitang – Lo Khere Chiang (SUPP)

14. Batu Kawah – Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (SUPP)

15. Asajaya – Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (PBB)

16. Muara Tuang – Datuk Idris Haji Buang (PBB)

17. Stakan – Datuk Hamzah Brahim (PBB)

18. Serembu – Miro Simuh (PBB)

19. Mambong – Datuk Dr. Jerip Susil (PBB)

20. Tarat – Datuk Roland Sagah Wee Inn (PBB)

21. Tebedu – Simon Sinang Bada (PBB)

22. Kedup – Maclaine Ben (PBB)

23. Bukit Semuja – John Ilus (PBB)

24. Sadong Jaya – Aidel Lariwoo (PBB)

25. Simunjan – Awla Dris (PBB)

26. Gedong – Tan Sri Abang Johari Tun Openg (PBB)

27. Sebuyau – Datuk Julaihi Narawi (PBB)

28. Lingga – Dayang Noorazah Awang Sohor (PBB)

29. Beting Maro – Razaili Gapor

30. Balai Ringin – Datuk Snowdan Lawan (PRS)

31. Bukit Begunan – Datuk Mong Dagang (PRS)

32. Simanggang – Datuk Francis Harden Hollis (SUPP)

33. Engkilili – Desmond Sateng Sanjan (SUPP)

34. Batang Ai – Datuk Dr Malcom Mussen Lamoh (PRS)

35. Saribas – Ricky Sitam (PBB)

36. Layar – Datuk Gerald Rentap Jabu (PBB)

37. Bukit Saban – Datuk Amar Douglas Uggah Embas (PBB)

38. Kalaka – Mohamad Duri (PBB)

39. Krian – Friday Kadir (PDP)

40. Kabong – Mohd Chee Kadir (PBB)

41. Kuala Rajang – Datuk Talif Salleh (PBB)

42. Semop – Datuk Abdullah Saidol (PBB)

43. Daro – Safiee Ahmad (PBB)

44. Jemoreng – Datuk Juanda Jaya (PBB)

45. Repok – Datuk Seri Huang Tiong Sii (SUPP)

46. Meradong – Datuk Ding Kuong Hiing (SUPP)

47. Pakan – Tan Sri William Ikom (PBB)

48. Meluan – Rolland Duat Jubin (PDP)

49. Ngemah – Anyi Jana (PRS)

50. Machan – Allan Siden Gramong (PBB)

51. Bukit Assek – Chieng Jin Ek (SUPP)

52. Dudong – Datuk Seri Tiong King Sing (SUPP)

53. Bawang Assan – Robert Lau Hui Yew (SUPP)

54. Pelawan – Micheal Tiang Ming Tee (SUPP)

55. Nangka – Annuar Rapa’ee (PBB)

56. Dalat – Datuk Seri Fatimah Abdullah (PBB)

57. Tellian – (belum diumumkan)

58. Balingian – Abdul Yakub Arbi (PBB)

59. Tamin – Christopher Gira Sambang (PRS)

60. Kakus – Datuk John Sikie Tayai (PRS)

61. Pelagus – Wilson Nyabong Ijang (PRS)

62. Katibas – Lidam Assan (PBB)

63. Bukit Goram – Jefferson Jamit Unyat (PBB)

64. Baleh – Nicholas Kudi Jantai Masing (PRS)

65. Belaga – Datuk Liwan Lagang (PRS)

66. Murum – Kennedy Chukpai Ugon (PRS)

67. Jepak – Datuk Talib Zulpilip (PBB)

68. Tanjong Dato – Pang Leong Ming (SUPP)

69. Kemena – Datuk Seri Stephen Rundi Utom (PBB)

70. Samalaju – Datuk Majang Renggi (PRS)

71. Bekenu – Datuk Rosey Yunus (PBB)

72. Lambir – Ripin Lamat (PBB)

73. Piasau – Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (SUPP)

74. Pujut – Adam Yii Siew Sang (SUPP)

75. Senadin – Datuk Seri Lee Kim Shin (SUPP)

76. Marudi – Datuk Penguang Manggil (PBB)

77. Telang Usan – Dennis Ngau (PBB)

78. Mulu – Datuk Gerawat Gala (PBB)

79. Bukit Kota – Datuk Abdul Rahman Ismail (PBB)

80. Batu Danau – Paulus Palu Gumbang (PBB)

81. Ba’kelalan – Sam Laya (PDP)

82. Bukit Sari – Datuk Amar Awang Tengah Ali Hasan (PBB).- BERNAMA

......